Press enter to see results or esc to cancel.

Amazon – historia amerykańskiego przedsiębiorstwa

Amazon – podstawowe informacje na temat sklepu internetowego, który podbił rynek e-commerce

Amazon to firma utworzona w 1994 roku. W początkowym okresie działalności była to księgarnia internetowa. Szybki rozwój firmy oraz smykałka do interesów jej właściciela spowodowały, że przedsiębiorstwo to bardzo szybko powiększało swoje zasoby. Już w 1999 roku firma znalazła się na giełdzie papierów wartościowych. W niniejszym artykule odpowiadamy, kto stworzył Amazon oraz ile osób zatrudnia to niezwykle popularne przedsiębiorstwo. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Amazon – historia powstania przedsiębiorstwa

Amazon początkowo miał być księgarnią internetową. Szybko jednak asortyment firmy został powiększony. Dzisiaj firma ta jest ogromnym sklepem internetowym, w którym możemy zaopatrywać się w różnorodne produkty z rozmaitych dziedzin. Twórcą tego dynamicznie rozwijającego się przedsiębiorstwa był Jeff Bezos. W 1994 roku zdecydował się on na zwolnienie się z pracy, w której zajmował stanowisko wicedyrektora. Przeniósł się z Wall Street do Seattle i tam założył swoją firmę. Warto wiedzieć, że w Seattle w dalszym ciągu mieści się obecna siedziba tej firmy. Na początku Amazon sprzedawał tylko książki – w dwóch pierwszych miesiącach działalności sprzedano je do 50 amerykańskich stanów oraz 45 krajów na świecie.

Amazon – ilość pracowników

W chwili obecnej Amazon zatrudnia w swojej firmie na całym świecie w filiach krajowych i zagranicznych przeszło 340 tysięcy pracowników na cały bądź część etatu.

Więcej informacji na https://dealavo.com/pl/2019/06/07/niezbednik-dla-producentow-w-erze-amazona/